מה זה יום הרווקים הסיני Singles' Day (גואנגון ג'י, סינגלס דיי)?

ככל הנראה שמעתם לא מעט פעמים את המילה יום הרווקים הסיני או סיגלס דיי, כאשר מדברים על מבצעים, קניות בסין ועוד, אז מה זה בכלל? הנה כל המידע. מדובר על אחד החגים המעניינים ביותר בעולם.

כדי שנוכל לענות לכן, כאן נציג את כל הדברים החשובים לכם.

מה זה יום הרווקים הסיני?

יום הרווקים הסיני או כפי שידוע בסין גואנגון ג'י ("יום מקלות הרווקים") הוא חג הרווקים לא רשמי, יום מיוחד אצל רווקים (מי שאינם במערכת יחסים) בסין במהלכו הם חוגגים את היותם רווקים. ליום זה יש עוד שמות נוספים כמו Bachelors' Day או Singles' Day (סינגלס דיי).

במקור, יום הרווקים הסיני הגיע מאוניברסיטת נאנג'ינג (Nanjing University), לפי הרעיון המקובל כי החג התפתח בגלל התרבות של אוניברסיטה זו. אחד הסיפורים הידועים הוא שהיו 4 סטודנטים רווקים שדנו כיצד הם יכולים להתרחק מהיותם רווקים וסיכמו שהיום המקובל יהיה 11.11 וזה יהיה יום של חגיגות ואירועים.

מפה לשם, החגיגות התרחבו לאוניברסיטאות אחרות ומשם כמובן החגיגות חדרו גם לתרבות הסינית. כך שכל הרווקים התחילו לחגוג ביום זה והיום הפך להיות מאוד משמעותי בחברה ובתרבות בסין.

יום הרווקים הסיני (חג הרווקים) מהווה הזדמנות מעולה לפגישה בין רווקים ולארגון של מסיבות שונות כמו בליינד דייט כדי לשנות את סטטוס הרווקות. אגב, החג מתקיים לא רק אצל גברים רווקים אלא גם נשים רווקות.

יום הרווקים – יום הקניות של סין

חג הרווקים אינו חג מוכר באופן רשמי אצל סין, אבל עצם היותו יום מיוחד שבו חוגגים ונהנים, הוא הפך להיות גם יום קניות. פשוט מאוד, מהסיבה הפשוטה שהיה צורך לקנות ולצרוך מוצרים ושירותים כדי להתכונן לחגיגות האירוע המיוחד הזה.

ככל שיותר ויותר אנשים הצטרפו לאירועים אלו, גם בתי עסק וחנויות ניצלו את ההזמנות הזו כדי להגיע אל אותם צרכנים צעירים ולהציע להם את המוצרים והשירותים שלהם. כמו למשל, מסעדות, מקומות בילוי, קניונים, חנויות ועוד.

יום הרווקים הסיני היום מהווה אחד מימי הקניות הגדולים ביותר בכל העולם ונחשב חג הקניות הגדול ביותר של סין. יום הקניות הוא גם פיזי (לא מקוון) וגם באינטרנט (כן מקוון), כך שהקניות נעשות גם ברשת האינטרנט אצל אתרי מסחר אלקטרוני.

מדי שנה, נשברים שיאי מכירות וקניות, והיום הזה הופך להיות חזק עוד יותר.

מתי יום הרווקים הסיני?

יום הרווקים הסיני מתקיים תמיד בתאריך מיוחד והוא 11 בחודש נובמבר (11.11). היום במהלך השבוע עשוי להשתנות.

כאשר הספרה 1 מסמלת את הרווקות, המספר 11 מסמל שני אנשים שמוצאים זה את זה, המספר 11.11 מסמל חגיגות של זוגות שמוצאים זה את זה בחגיגות האירועים.

איפה חוגגים את החג?

את החג חוגגים במסיבות ובאירועים, אבל כמובן שגם עסקים וחנויות מציעים מבצעים ומוצרים שווים במיוחד במהלך חג הקניות ולכן אפשר להנות מהחג גם על ידי רכישה של מוצרים במחירים טובים והוגנים.

יום הרווקים הסיני בישראל

גם בישראל חוגגים את החג, אמנם החג בישראל נחגג רק בתור חג של קניות. כאשר ניתן למצוא מבצעים טובים אצל בתי עסק וחנויות.

מחפש/ת מוצר מסויים בחנות? אנחנו כאן לעזור.
השארת פרטים בטופס כאן >>

התעדכנו בקופונים חדשים (כולל סודיים): הצטרפו לקהילת הפייסבוק שלנו קוד קופון
-
המלצות על מוצרים, סקירות ומבצעים בלעדיים: הצטרפו לקהילת הפייסבוק קנה לי SHOP